07/23

Керівництво для іноземних громадян: НОВОБУДОВА в Іспанії від вибору до управління власністю

Ви плануєте придбати новобудову, як другий будинок й Іспанія є у вашому списку, як країна в якій є сенс придбати такий будинок. В цьому посібнику ми розповімо як може виглядати ваш шлях від вибору новобудови в Іспанії до її придбання та що треба, щоб володіння було безпроблемне і приносило як задоволення, так і користь.

В першій частині керівництва буде йти мова про процес вибору та придбання новобудови в Іспанії іноземним громадянином. Будуть розглянуті такі етапи, як:
- вибір регіону, місця розташування, типу житла і т.д.
- бронювання обраної нерухомості та підписання приватного договору купівлі-продажу;
- кроки, які має зробити покупець іноземець, щоб бути готовим до підписання договору купівлі-продажу після завершення будівництва в присутності нотаріуса;
- визначення з методами фінансування купівлі нерухомості;
- і нарешті про процес підписання договору купівлі-продажу в присутності нотаріуса та податки.

В другій частині ми розповімо, що має робити забудовник. Ви маєте розуміти що відбувається на кожному етапі будівництва і які обов'язкові юридичні процедури має пройти забудовник від етапу отримання ліцензії на будівництво до права на продаж новозбудованої нерухомості.

В останній частині мова буде йти про управління вже придбаною власністю. Якщо ви іноземець і володар нерухомості в Іспанії ви маєте знати як керувати своєю нерухомістю так, щоб володіння було безпроблемним, а у випадку надання туристичних послуг у вигляді орендодавця ще й прибутковим. Ви маєте подбати про такі речі як:
- сплата податків;
- подання податкових декларацій;
- комплексне управління туристичними послугами;
- страхування майна в залежності від потреб;
- управління вашими інвестиціями в нерухомість в Іспанії.

Вибір та купівля новобудови в Іспаніі іноземним громадянином

01 Вибір

Спершу потрібно поміркувати над такими питаннями:

1. Мета купівлі (відпочинок, інвестиція, робота чи все це відразу).

2. Який регіон Іспанії обрати (північ, центр, південь).

3. Місце розташування нерухомості (на березі моря чи з видом на море, чи в горах поруч з гольф полями, в місті чи в передмісті).

4. Який тип новобудови обрати (односімейні чи багатоквартирні). 

Маючи відповіді на ці питання, знайдіть свій проєкт новобудови та оберіть свою нерухомість.

Якщо ви маєте час та можливість, скористайтесь нашою пропозицією з організації поїздки для глибшого пізнання обраного регіону чи регіонів Іспанії. Немає кращого способу переконатися, що ваше рішення правильне, ніж пожити там деякий час. Також ви будете мати можливість відвідати обрані проєкти новобудов.

02 Приватний договір купівлі-продажу новобудови

Перш за все, після вибору житла потрібно внести суму для бронювання нерухомості з підписанням договору резервування. Як правило, перша оплата за житло в новобудові, як задатку становить від 3 000 до 10 000 євро.

Трохи згодом (зазвичай це відбувається, коли забудовник вже має будівельну ліцензію) підписується приватний договір купівлі-продажу новобудови, тоді потрібно буде заплатити приблизно 20% від загальної вартості житла (ця сума включатиме суму бронювання, яку ви сплатили раніше).

Цей договір також включатиме різні умови оплати, узгоджені між покупцем і забудовником, які додатково здійснюватимуться під час будівництва об’єкта та, як правило, становитимуть ще 10% від його загальної вартості. Закон також встановлює, що і забудовники, і банк несуть солідарну відповідальність за надання вам банківської гарантії, бенефіціаром якої ви є, для забезпечення депозитів і авансових платежів, здійснених забудовникам. 

Ця банківська гарантія дійсна до тих пір, поки ваше майно не отримає першу ліцензію на користування (житлом) від міської ради, що гарантує можливість завершення покупки.

03 Що покупцю іноземцеві потрібно зробити поки нерухомість будується. 

Необхідно отримати ідентифікаційний номер іноземця (NIE) та відкрити банківський рахунок в Іспанії.
Також до офіційного завершення продажу у присутності нотаріуса покупець має успішно пройти аудит запобігання відмиванню грошей (PBC), який призначений для перевірки того, що покупець отримав кошти на купівлю нерухомості законним чином. Перш ніж йти до нотаріальної контори, покупець повинен отримати схвалення відділу аудиту щодо запобігання відмиванню грошей.

 

04 Фінансування купівлі нерухомості власними коштами чи шляхом іпотеки.

Якщо ви купуєте нерухомість за власний кошт, вам не потрібно звертатися до банку.

Якщо ви оберете фінансування, є два варіанти:
Суброгація кредиту забудовника. Покупець має можливість замінити продавця та стати новим власником кредиту, запрошеного забудовником для будівництва об'єкта нерухомості. Умови цього виду фінансування зазвичай вигідніші для покупця. Слід пам'ятати, що, обравши цей вид фінансування, ваша іпотека буде у банку, який профінансував забудовника, що зекономить на витратах, як-от плата за оцінку.

Іпотечний кредит в інших фінансових установах: 
Інший варіант — подати заявку на новий іпотечний кредит у обраній вами фінансовій установі.

Після того, як ви визначитеся, яка фінансова організація буде управляти вашою іпотекою, настав час рухатися вперед з оформленням. Для цього вам потрібно буде надати документи про вашу особисту роботу та податкову ситуацію, що буде необхідним для проведення техніко-економічного обґрунтування та оцінки ризиків. Як правило, банку зазвичай потрібно від 15 до 45 днів, щоб надати вам відповідь. 
 

05 Офіційне завершення продажу у присутності нотаріуса

ПІДГОТОВКА ПУБЛІЧНОГО АКТУ ПРОДАЖУ

Для підготовки договору купівлі-продажу для нотаріуса кожна залучена сторона повинна нести відповідальність за збір і надання під час підписання необхідної документації, щоб ідентифікувати себе та мати можливість успішно завершити договір. 

ДОКУМЕНТАЦІЯ, ЩО ПРЕД'ЯВЛЯЄТЬСЯ ПОКУПЦЕМ ІНОЗЕМЦЕМ У НОТАРІАЛЬНІЙ КОНТОРІ:

- Оригінальний документ, що посвідчує особу всіх залучених покупців: DNI, а у разі іноземця – паспорт і NIE. 
- Шлюбні контракти або підтверджуючий документ у разі укладення шлюбу в режимі, відмінному від основного правового режиму вашого громадянства (перекладені та апостильовані).
- Довіреність, якщо є (перекладена та апостильована).
- Підтвердження всіх платежів, здійснених на майно до дати акту, із зазначенням номерів рахунків походження та призначення, а також власників цих рахунків.
- Іменний банківський чек на користь компанії-продавця. Повна сума непогашеної суми повинна бути сплачена після укладання договору та передачі ключів.
- Клієнт повинен надати оригінал індосаментів гарантованих сум.

ДОКУМЕНТИ ПРЕД'ЯВЛЯЮТЬСЯ ПРОДАВЦЕМ ДО НОТАРІУСА:

- Дійсне посвідчення особи, яка підписує документ.
- Довіреність на право підпису від імені компанії-власника.
- Акт горизонтального поділу або документ про право власності.
- Ліцензія на перше поселення або декларація відповідального.
- Підтвердження сплати IBI минулого року одиниці продажу (або ділянки, якщо немає окремих).
- Сертифікат актуальності в Спільноті.
- Енергетичний сертифікат будівлі.
- Кадастрова довідка про будинок (або про головне майно, якщо це не фізична особа).

ПРОТОКОЛ ПІДПИСАННЯ ПРАВОЧИНУ В ПРИСУТНОСТІ НОТАРІУСА:

1. Нотаріус приступить до зачитування договору купівлі-продажу.
2. Після читання спочатку підписує продавець, потім покупці та, нарешті, нотаріус.
3. Покупець передасть продавцю чек із залишком суми до оплати та поверне оригінал гарантії.
4. Особа, яка представляє продавця, передасть привітальний портфель, який містить: різні ключі та елементи керування, бюлетені постачання, решту документації майна та USB-накопичувач із посібником користувача майна. Покупці підписують документ про отримання ключів та іншої документації. 
5. Сторони можуть попросити у нотаріуса просту електронну копію договору купівлі-продажу, яку вони можуть отримати миттєво.


ВИТРАТИ ПОВ’ЯЗАНІ З АКТОМ ПЕРШОЇ ПЕРЕДАЧІ ВЛАСНОСТІ:

- нотаріальна плата, що залежать від ціни продажу майна.

 - Реєстр власності стягує плату за внесення власності на ваше ім’я в офіційний Registro de la Piedad. Тарифи такі ж, як і у нотаріуса.

- податки, у разі купівлі новобудови. ПДВ, який в Іспанії має податкову ставку 10%. Ви також несете відповідальність за сплату гербового збору (Actos Jurídicos Documentados/AJD). Ця ставка різниться в різних регіонах – розраховуйте заплатити від 0,5 до 1,5%. 

ДІЇ, ЯКІ НЕОБХІДНО ВЖИТИ ПІСЛЯ ПІДПИСАННЯ ПУБЛІЧНОГО ДОГОВОРУ КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ

Після того, як ви підписали документ про право власності та вашу нерухомість передали вам, є деякі формальності, які ви повинні виконати, такі як укладання договору на комунальні послуги, реєстрація в спільноті власників. Також  потрібно сплатити гербовий збір (AJD) в казначейство вашої автономної спільноти  протягом 30 днів з моменту купівлі-продажу.

ЗОБОВ'ЯЗАННЯ ТА ГАРАНТІЇ, ЩО ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ ДО ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ

Термін дії гарантій починається з дати підписання Акту прийому робіт. Це гарантії, на які ви маєте право:
- Протягом одного року матеріальні збитки внаслідок пороків або дефектів виконання впливають на елементи завершення або обробки робіт.
- Протягом трьох років будівлі було завдано матеріальних збитків через несправності або дефекти елементів конструкції чи монтажу, що призводять до невідповідності вимогам придатності для проживання.
- Протягом десяти років матеріальна шкода, заподіяна будівлі внаслідок несправностей або дефектів фундаментів, опор, балок, плит, несучих стін або інших конструктивних елементів, які безпосередньо порушують механічну міцність і стійкість будівлі.
- На побутові прилади, встановлені у вашому домі, поширюється гарантія, яку надають виробники обладнання, зазначені в їхніх інструкціях з використання, яка в Європейському Союзі становить мінімум два роки.

Етапи будівництва новобудуви та зобов'язання забудовника

Від концепції проекту до подачі заявки на отримання останніх ліцензій і підписання актів, реалізація проєкту нового будівництва проходить через різні етапи, про які слід знати, якщо ви збираєтеся придбати новобудову. Весь процес від отримання дозволу на будівництво до передачі ключів зазвичай займає близько 24 місяців.

01 Ліцензія на будівництво

Розвиток нерухомості починається задовго до початку будівництва з вивчення землі, доцільності розвитку та потреб, які необхідно покрити. На цьому етапі техніко-економічного обґрунтування архітектурна студія підготує попередній проєкт робіт, в якому дизайн буде розглянуто з урахуванням містобудівних норм, і який буде розроблено пізніше, поки не буде надано проєкт, який включає повний опис робіт та всі технічні та адміністративні аспекти.
Проєкт, який має бути погоджений Колегією архітекторів, буде необхідним для отримання дозволу на будівництво, оформлення якого може тривати місяці, а то й більше року.

Після отримання дозволу на будівництво та підписання горизонтального поділу та акта нового будівництва у нотаріуса (цей акт має бути зареєстрований у Земельному кадастрі). забудовник зазвичай починає продавати нерухомість у новобудові.

02 Початок будівництва

Після цих початкових етапів проєктування та процедур саме в цей момент починається будівництво новобудови, покупці якої зможуть спостерігати наступні етапи, очікуючи завершення роботи та передачі ключів. 

Обов'язковою процедурою, яку промоутер повинен провести на цьому етапі, є укладання десятирічної страховки . Це вимога, яка міститься в  Законі про планування будівництва, щоб гарантувати відповідальність усіх агентів, які беруть участь у будівництві, за недоліки в роботі, які впливають на стабільність і придатність для проживання житла

03 Кінець будівництва

Фундамент і конструкція 

Фундамент є одним із найделікатніших етапів проєкт як через можливу появу ускладнень, так і через увагу, яку необхідно приділяти кожному аспекту процесу. Окрім встановлення опалубки та бетону, цей етап також включає підготовку таких споруд, як дренаж або електрична система, розміщення ізоляції, заливку цементу та перевірку плити, щоб підтвердити, що вона відповідає всім вимогам. технічні вимоги.
На цьому фундаменті будуть зведені перекриття, стовпи, балки та стіни, які формуватимуть скелет будівлі, і практично одночасно розпочнеться будівництво зовнішніх стін та внутрішніх перегородок нижнього поверху будівлі. Коли будівництво скелета буде завершено, буде встановлено утеплювач, конструкцію облицювання та дах, а також двері та вікна. 

Коли каркас готовий настає час забезпечити будинок необхідними водопровідними, електричними, газовими або опалювальними установками; також інших видів послуг, які може надавати нерухомість, таких як система домашньої автоматизації, кондиціювання повітря або охорона. Після завершення цього етапу проєкт досягає своєї завершальної фази, на якій буде виконано внутрішнє оздоблення, плитку ванних кімнат і кухонь, вікон і дверей, підлоги й стелі, туалети, крани та інші елементи, такі як стільниці, кухонні меблі, вбудовані шафи та світильники, щоб остаточно пофарбувати будинки.

04 Будівництво завершене

ЕТАПИ ДІЙ БУДІВЕЛЬНОЇ КОМПАНІЇ ДЛЯ ЗДАЧІ НОВОБУДОВИ
По-перше, після завершення будівельних робіт Керівництво проєкт будівельної компанії видає Сертифікат завершення робіт (Certificado de Final de Obra) і передає його забудовнику, цей документ також затверджується Колегією архітекторів. З цим сертифікатом на руках забудовник йде до ратуші та представляє відповідальну декларацію (Declaracion Responsable). Ця декларація має таку саму силу, як і ліцензія на перше володіння (Licencia de Primera Ocupación), з метою надання публічних актів купівлі-продажу або декларацій про нове будівництво для подальшої реєстрації в Земельному кадастрі.

У цей час підписується протокол виконання робіт (Acta de Final de Obra), який засвідчує, що роботи та споруди виконано та завершено відповідно до проєкту та раніше виданих ліцензій. Цей сертифікат реєструється в Реєстрі власності, і окремі будинки більше не вказуються як «незавершені роботи», а вказуються як «завершені роботи». Зазвичай є термін 3 тижні з моменту подання, доки запис не буде опублікований у Реєстрі, і, отже, це буде відображено в простій записці про власність вашого будинку.

05 Передача майна

Коли попередні етапи успішно завершені, починається процес оформлення та передачі майна, і коли ваш приватний договір може бути нотаріально посвідчений, щоб офіційно оформити юридичну справу купівлі-продажу.

Управління власністю в Іспанії іноземним громадянином

Згідно зі статтею 9 Закону 35/2006, Податкове агентство вважає особу податковим резидентом, якщо вона відповідає будь-якій із наступних 3 умов:

  • Перебування в Іспанії більше 183 днів на рік.
  • Хто має ядро ​​своїх економічних інтересів прямо чи опосередковано в Іспанії.
  • Якщо ваша дружина/чоловік або/та неповнолітні діти постійно проживають в Іспанії.

Якщо ви не відповідаєте цим умовам, ви являєтесь податковим нерезидентом Іспанії. 

01 Які податки має платити особа-нерезидент

Іноземці та не іноземці, які вважаються нерезидентами в Іспанії та мають нерухомість повинні сплачувати такі податки:

  • Податок на доходи нерезидентів (IRNR)
  • Податок на багатство (IP)
  • Податок на майно (IBI)
     

IRNR: Податок на доходи нерезидентів:

Особа-нерезидент, яка володіє нерухомістю на території Іспанії, повинна сплатити податок податковій агенції за використання цієї власності як другого місця проживання або за те, що вона залишається порожньою. Це фіктивний дохід, який оподатковується. Щорічний дохід, що оподатковується розраховується на основі кадастрової вартості майна – 2% від кадастрової вартості, якщо вартість не переглядалася протягом останніх 10 років, і 1,1%, якщо вона переглядалася в цей період. Ставки оподаткування цього доходу:

- 19% платять громадяни жителі ЄС, Ісландії та Норвегії.
- 24% платять громадяни, що не є резидентами ЄС.

IP: податок на багатство

Це податок на нерухомість, яку ви маєте в Іспанії і який ви маєте платити, якщо її купівельна вартість перевищує 700 000 євро. Оподатковується лише вартість, яка перевищує цей ліміт, тобто від 700 001 євро.
Це особистий прогресивний податок, який становить від 0,2% до 2,5% залежно від конкретної вартості нерухомості.

IBI: Податок на нерухомість
Це муніципальний податок реального характеру, який оподатковує вартість нерухомості (будинок, місце для паркування, складське приміщення, приміщення), що знаходиться в Іспанії.

Власники нерухомого майна щороку зобов'язані сплачувати податок на нерухоме майно своїй мерії. Міська рада кожного муніципалітету є органом, який відповідає за встановлення суми податку на основі кадастрової вартості майна та відсотка від цієї кадастрової вартості.

02 Якщо ви здаєте в оренду вашу нерухомість в Іспанії

Ви сплачуєте податок на доходи нерезидента (IRNR) від реального доходу від оренди.
Оподаткування доходу від нерухомості залежить від країни проживання власника майна.

Резиденти Європейського Союзу, Ісландії та Норвегії сплачують податок у розмірі 19% від доходу. Цей дохід може бути зменшений на витрати пов'язані з отриманням цього доходу:
Резиденти Європейського Союзу, Норвегії та Ісландії можуть вирахувати витрати з повного доходу від оренди, якщо буде доведено, що вони безпосередньо пов’язані з доходом, отриманим в Іспанії.

Нерезиденти ЄС: платники податків, які проживають за межами Європейського Союзу, Норвегії чи Ісландії сплачують податок у розмірі 24% від доходу від оренди й не можуть вираховувати будь-які витрати. 

Туристична ліцензія

Регуляторні повноваження щодо ліцензій на оренду нерухомості в Іспанії належать автономним спільнотам.  Щоб розпочати діяльність і зареєструвати свою нерухомість, як житло для туристичних цілей, ви повинні заповнити та подати форму «Відповідальна декларація про початок або здійснення діяльності», в якій ви заявляєте, серед іншого, що ви відповідаєте чинним нормам щодо здійснення цієї діяльності.

03 Податкове декларування.

Ви маєте подавати податкову декларацію, як платник податку на доходи нерезидентів (IRNR).

Термін подання залежить від ситуації:

- якщо майно не здається в оренду, тоді протягом календарного року, наступного за датою нарахування (31 грудня). Наприклад, якщо у 2022 році у вас була вільна нерухомість, ви можете її задекларувати до 31 грудня 2023 року.

- якщо майно здається в оренду, тоді платник податку зобов’язаний подавати щокварталу декларацію про отримані доходи.

04 Страхування

Страхування нерухомості. 

Хоча страхування житла не є обов’язковим, це найкраща альтернатива для захисту всіх наших речей від численних ризиків, яким піддається це приміщення. Залежно від активів, які ви хочете зберегти, ви можете вибрати страхування з більшим або меншим захистом

Страхування захисту оренди житла - ви отримаєте гарантію отримання щомісячних орендних платежів у разі несплати, а також багато інших переваг, які дадуть вам спокій, на який ви заслуговуєте.
 

05 Управління інвестиціями в житлову нерухомість

Інвестиції в житло пропонують мінімальну дохідність операцій купівлі-продажу в залежності від ринку, яка становить близько 6-10%, хоча багато в чому це залежить від району та типу житла, що розглядається. Наприклад, у разі других будинків та будинків у курортних зонах цей дохід може бути ще вищим. Ідеальним інвестиційним портфелем у житлову нерухомість був би той, який поєднує в собі обидва типи нерухомості для диверсифікації ризиків та вигод.

Часті запитання та відповіді: 

Новобудова в Іспанії яке визначення?

Визначення нового будівництва. За даними податкової служби, до новобудови можна віднести наступні будинки:
«Ті, які придбані у забудовника після завершення будівництва або реконструкції, якщо тільки будинки не використовувалися безперервно протягом періоду, що дорівнює або перевищує два роки, особами, окрім покупців».

Для державного казначейства важливі лише ті будинки, будівництво чи реконструкція яких завершено; тобто, коли архітектор і геодезист, відповідальні за проєкт, видають акт завершення.

Однак є два дуже важливі моменти, які впливають на те, що таке новобудова:

- Якщо майно було здано в оренду на два або більше років тому, хто його придбав, у цьому випадку воно все ще вважається новобудовою.

- Квартири, придбані у фінансових установ (банків), адміністрація не вважає новими, оскільки вони фактично були раніше продані їм забудовником. Таким чином, попри те, що вони нові, вони не вважаються та не оподатковуються як такі.

Чому вигідно купувати новобудову?

Є багато аспектів, які роблять купівлю нового будинку дуже вигідною. Найбільш помітними є наступні:
- Широка та різноманітна пропозиція. Ринок нового будівництва пропонує велику різноманітність як за типами будинків (квартири, пентхауси, дуплекси, напівбудинки, односімейні будинки...), так і за місцем розташування. Крім того, його ціновий діапазон дуже широкий, тому є будинки на будь-який бюджет.
- Роздільна оплата. Ще одна велика перевага новобудови. Більшість покупок здійснюються під час будівництва нерухомості, тому ваша оплата здійснюється поступово. Окрім менших економічних зусиль, така форма оплати дозволяє заощадити до моменту передачі ключів і спокійніше шукати найбільш відповідну іпотеку.
- Великі гарантії. На відміну від вживаних будинків, новобудови мають численні гарантії, які тривають кілька років і дозволяють вирішити будь-який випадок.
- Будинки готові до заселення. Забудьте про важкі ремонти перед тим, як відкрити свій будинок: новобудови готові до заселення з першої миті. Крім того, у багатьох випадках вони вже оснащені приладами останнього покоління.
- Більш ефективний. На відміну від багатьох вживаних будинків, новозбудовані мають хорошу енергоефективність, що підвищує комфорт їхніх мешканців і зменшує рахунок щомісяця.
- Будинки по меню. Більшість забудовників дозволяють вам персоналізувати свій будинок під час його будівництва: підлоги, оздоблення, фарби, розподіл...

Який обрати регіон Іспанії для купівлі новобудови?

Маємо констактувати, що вторинні будинки зазвичай розташовані або в прибережних, або в гірських районах. Принциповим є те, що і ті, і інші прагнуть відійти від концепції великих міст і завжди пріоритетом є можливість проводити більше часу на свіжому повітрі.

Декілька слів про узбережжя Іспанії

Завдяки жвавій атмосфері, кришталево чистій воді та теплому середземноморському клімату Коста-Брава, Коста-Дорада, Коста-Бланка, Коста-Каліда та Коста-дель-Соль чудово підійдуть для проживання і для відпочинку. 

Якщо ж ви віддаєте перевагу хвилі Атлантики, їдьте на узбережжя Коста-да-Морте в Галісії, а потім можна буде продовжити маршрут серед приголомшливих стрімких скель на Коста-Верді в Астурії та Коста-Баска, на березі Кантабрійського моря (так в Іспанії називають Біскайську затоку). 

І, звичайно, не забудьте про острови: вулканічна природа на Канарах становить яскравий контраст із пишною балеарською рослинністю на Майорці, Ібіці та Менорці.

Що стосується гірських районів, то одними з найпопулярніших місць для купівлі другого будинку є гори Мадрида або міста навколо Севільї. Або на вершинах пагорбів біля полів для гольфу, які часто бувають біля моря, що забезпечує панорамний вид на поле для гольфу та море. Щоб грати в гольф, потрібно їхати на південь... принаймні, що стосується різноманітності. Андалусія є спільнотою з найбільшою кількістю сфер для занять цим видом спорту, майже сотня. Далеко за ними йдуть Каталонія та Мадрид з 40 і 32 відповідно, за даними федерацій гольфу. Це найкращі місця в Іспанії для гри в гольф.

Міста для інвестицій в житлову нерухомість:

Житловий сектор Іспанії продовжує бути в центрі уваги міжнародних інвесторів. У 2022 році Мадрид позиціює себе як другий європейський напрямок транскордонного капіталу з обсягом 1400 мільйонів євро. Барселона, зі свого боку, посідає сьому позицію в цьому рейтингу з більш ніж 900 мільйонами євро транзакцій через десять операцій. Про це йдеться у звіті Capital Flows into the European Residential Sector 2022, підготовленому CBRE, провідною міжнародною компанією з консалтингу та послуг у сфері нерухомості.
Мадрид поступається лише Берліну (1,8 мільярда), маючи дуже зрілий ринок, який підтримується хорошими показниками німецької економіки в останні роки. Третім пунктом призначення для транскордонного капіталу є Париж, який, разом із Мадридом, переживає швидке дозрівання житлового сектора. Іспанія є єдиною країною, де два міста входять до десятки найкращих напрямків для транскордонного капіталу, що свідчить про міцність і хороші основи національного сектора.

Які види житла існують? 

Почнемо з того, що ринок розрізняє дві великі групи: односімейні та багатосімейні. У першому випадку у всій будівлі проживає одна сім’я, а в другому – кілька сімей.

Серед будинків, відомих як односімейні, можна знайти три великі типи будинків:

- Самостійний будинок. Це ізольована будівля, яка не примикає до інших, оскільки оточена землею. Найяскравіші приклади такого типу житла - шале або заміські будинки. Його найбільші недоліки в тому, що його обслуговування є дорожчим і що вони зазвичай мають менше послуг поблизу. Вони також можуть бути менш захищені від можливої ​​крадіжки.

- Таунхаус. Вони являють собою групу будинків, побудованих в ряд і прикріплених один до одного за допомогою розділової стіни. Іноді будинки з двома будинками мають спільні елементи, такі як сади, басейн або гараж.

- Двоквартирний будинок. Це односімейний будинок, який має ще один прибудований з одного боку. Він схожий на напівприватний будинок, за винятком того, що в цьому випадку одна з його сторін не фланкована іншою будівлею, тому він зазвичай має більший сад. 

У категорії багатосімейні можна знайти різні види житла:

- Студія. Це житло, в якому кухня, вітальня і спальня ділять одну кімнату. Зазвичай це невелике житло, хоча їх розміри можуть бути різними. 

- Апартаменти. Це однокімнатне житло, хоча воно і незалежне від решти. Вони також відомі як однокімнатні квартири. Його основною перевагою є низька ціна. Вони ідеально підходять людям, які живуть самі, або парам, які не планують створити сім'ю. 

- Квартира. Це майно, розташоване в будівлі з приміщеннями загального користування або службами. Вона може мати кілька спалень та іноді більше однієї ванної кімнати.

- Дуплекс. Помешкання має два поверхи, які сполучаються внутрішніми сходами. У деяких випадках вони можуть бути триплексними, якщо вони об’єднують три поверхи, або квадроплексними, якщо вони об’єднують до чотирьох поверхів.

- Пентхаус. Це верхній поверх будівлі. Зазвичай вони першими продаються і є найдорожчими через високий попит. 

Яка найкраща орієнтація будинку?

Будинки на північ
Будинки, що виходять на північ, отримують природне освітлення лише рано та пізно вдень протягом літніх місяців. З іншого боку, сонячне освітлення буде надаватися опосередковано.
ПЕРЕВАГИ:
- Рекомендовано, якщо ви хочете підтримувати свіжість у кімнатах вашого дому.
- Він захистить вас від перегріву.
- Добре підходить для надмірно жарких районів.
НЕДОЛІКИ:
- Вони майже не отримують тепла і світла.
- Вартість опалення зазвичай більш акцентована.

Будинки на південь
Будинки, що виходять на південь, отримують сонячне світло більшу частину дня. 
ПЕРЕВАГИ:
- Рахунок за опалення взимку не такий великий.
- Ваш дім дуже світлий.
НЕДОЛІКИ:
- Влітку вартість кондиціонера зростає.
- Ви повинні оснастити свої вікна шторами, жалюзі або маркізами.

Будинки на схід
У помешканнях, які виходять на схід, сонце світить з ранку до полудня. Це тип освітлення, який ваша власність отримуватиме щодня протягом року, тому це один із бажаних варіантів для більшості об’єктів під час вибору найкращої орієнтації для будинку.
ПЕРЕВАГИ:
- Ви економите на електроенергії.
- Дім не буде перегріватися, тому що сонце зникає, коли воно знаходиться на найвищій точці.
НЕДОЛІКИ:
- Вам доведеться мати маркізи та штори, коли сонце світить сильніше.
- Увечері у вас буде менше природного освітлення.

Будинки на захід
Ефекти західної орієнтації протилежні тим, які забезпечує схід. Це означає, що ваш дім буде насолоджуватися природним освітленням з полудня до заходу сонця. Сонячне світло, яке потрапляє на ваш дім, зробить це в найспекотніші години. Тобто вдень.
ПЕРЕВАГИ:
- Зима дещо приємніша.
НЕДОЛІКИ:
- Витрати енергії на кондиціонування повітря влітку.
- Витрати енергії на опалення взимку.

Які вимоги до житла, що здається для туристичних цілей?

Вимоги до будинків для туристичних цілей легко досяжні та визначені в статті 6 Указу 28/2016 від 2 лютого про будинки для туристичних цілей:

- Мати ліцензію на використання та завжди дотримуйтеся технічних умов і умов якості, які вимагаються для будинків.
- Кімнати мають мати пряму вентиляцію назовні або у внутрішні дворики та якусь систему затемнення для вікон. Ця вимога не підлягає виконанню, якщо житло або будівля, в яку його включено, класифікується як культурний інтерес, а рівень захисту перешкоджає виконанню будь-яких робіт, модифікацій або втручань, необхідних для дотримання вимог.
- Бути достатньо мебльованим та оснащеним необхідним обладнанням та обладнанням для негайного використання та відповідно до кількості доступних місць.
- Мати аптечку.
- Мати фізичну чи електронну туристичну інформацію про місцевість, зони відпочинку, ресторани та кафетерії, магазини та продовольчі магазини, найближчі автостоянки до дому, медичні служби в цьому районі, засоби міського транспорту, карту міста.
- Усі будинки мають мати листи скарг і претензій, доступні для користувачів, а також плакат з оголошенням про це на видному місці всередині будинку.
- Прибирання будинку при приїзді та виїзді нових клієнтів.
- Постільна білизна, натільна білизна, предмети побуту в цілому в залежності від зайнятості будинку та змінного комплекту.
- Надати користувачам номер телефону, за яким можна зв’язатися та негайно вирішити будь-який запит чи інцидент, пов’язаний із житлом.
- Надати користувачам інформацію та інструкції з експлуатації для побутових приладів або інших пристроїв, які потребують цього для правильного використання.
- Ознайомити користувачів із правилами внутрішнього розпорядку користування приміщеннями, агрегатами та обладнанням житла, а також допуском і перебуванням домашніх тварин у житлі, обмеженнями для курців, а також зонами обмеженого користування.

пропонує клієнтам придбання новобудови (від квартири до вілли) в Іспанії.

Ми пропонуємо Вам обрати нерухомість відповідно до Вашого індивідуального стилю життя ( класика , розкіш , інноваційність , екологічність ) як безпечну інвестицію, вигідне збереження багатства з   подальшим управлінням нерухомістю, щоб сповна відчути задоволення та радость від володіння.

Все це можливо завдяки комплексному, ретельно розробленому та інтелектуально оцифрованому процесу, який включає наступні етапи:

дослідження: етап ознайомлення з Іспанією та обраним регіоном;

новобудова: етап вибору та придбання новобудови;

управління: безтурботне та прибуткове  володіння житловою нерухомістю. 

Necesitamos su consentimiento para cargar las traducciones

Utilizamos un servicio de terceros para traducir el contenido del sitio web que puede recopilar datos sobre su actividad. Por favor revise los detalles en la política de privacidad y acepte el servicio para ver las traducciones.